PINAR Yaşam Pınarım

Pınar’ın misyonu; tüketicilerine sağlık, lezzet, yenilik kaynağı olan ürünleri sunan bir yaşam pınarı olmaktır. Bu misyon çerçevesinde yaşam pınarı olmanın temelde dayandığı üç ana unsur; sağlık, lezzet ve yenilik pınarı olma özelliğidir. Pınar, tüketicilerine sunduğu sağlık, lezzet ve yenilik ekseninde “iyi yaşam”’ı destekler ve faaliyetleri bu ana hedef doğrultusunda sürdürür.

Bir Anne Çocuğuna Asla Doyamaz

Ceyda DüvenciBaşarılı oyunculuğuyla yıllardır ekranlarımıza konuk olan Ceyda Düvenci, bugünlerde Umutsuz Ev Kadınları adlı diziyle adından söz ettiriyor. Set dışındaki tüm zamanını kızı Melisa'ya ayırdığını söyleyen çiçeği burnunda anne, kızının beslenmesi konusunu da bir hayli ciddiye alıyor. Öyle ki Melisa şimdiye kadar tuz ve şekerle tanışmamış.

"Milyonlarca insan, kızımın ve benim sağlığımın iyi olması için dua etti. Çevremde bu kadar çok iyi niyetli insan olunca, neden ona nazar değeceğini düşüneyim."

Kızı Melisa'nın doğum sürecinde büyük zorluklar atlatan çiçeği burnunda anne Ceyda Düvenci'yle yaptığımız röportajımız, onun çocuğuna ne kadar düşkün bir anne olduğunu bir kez daha anlamamızı sağladı. Erken doğum yapan anneler için önerilerde bulunan başarılı oyuncu, morallerini her zaman yüksek tutmalarını ve anne sütünden vazgeçmemelerini özellikle öneriyor.

'Umutsuz Ev Kadınları' dizisi, televizyon izleyicisinden büyük ilgi gördü. Böylesine bir ilgiyi bekliyor muydunuz?

Bu işe başlarken, iki ihtimal de yani büyük ilgi görmesi de görmemesi de benim için kuvvetliydi. Seyirci 'Umutsuz Ev Kadınları'nı ya çok beğenecekti ya da hiç beğenmeyecekti. Ama tüm bunların dışında, senaryoyu ilk okuduğumda projenin gerçekten çok sevileceğine emin oldum ve projeye 'evet' dedim.

Oyunculuk kariyerinizde emin adımlarla yürüyorsunuz. Rol aldığınız projeler her zaman başa oynuyor. Bu kadar isabetli tahminler yapmayı, doğru projeleri seçmeyi nasıl başarıyorsunuz?

Yaklaşık 10 senedir birlikte çalıştığım menajerlerim Ayşe Barım ve Ebru Toparlı, bu kadar isabetli tahminler yapma konusunda bana çok yardımcı olan isimler. Bu benim başarım olduğu kadar, onların da başarısı. Bana teklif edilen projeler anlamında kendimi tamamen onlara teslim ettiğimi söyleyebilirim. Sonuçta bu bir ekip işi ve ben konunun uzmanlarıyla çalışıyorum.

Dizideki kadınlar arasında, temposu en yoğun olan Elif karakteri size teklif edildiğinde ne düşündünüz? Dizide dört çocuğun peşinden koşturmakla, gerçek hayattaki çocuğun temposunu kıyaslamanızı istesem...

Tabi ki ikisini kıyaslamak mümkün değil. Dizide canlandırdığım bir karakter de olsa, 4 çocuk sahibi bir kadını canlandırmak bambaşka. O çocukların bakımı çok farklı bir tempo ve koşturma gerektiriyor. Ama şöyle söyleyebilirim ki Elif karakterini çok isteyerek kabul ettim. Gerçek hayatla dizi temposunu karşılaştırmayı da açıkçası hiç düşünmedim.

"Dizilerde rol almayı seviyorum. Ama belki de sektördeki en ciddi sorun, dizi dakikalarının uzunluğu sebebiyle çalışma temposunun insanlık dışı bir hale gelmesi."

Çevirdiğiniz onlarca diziye bakınca, şu anda dizi sektörünün içinde bulunduğu durum için neler söylemek istersiniz?

Ceyda DüvenciÖncelikle ben bir oyuncuyum ve bu işi keyifle yapıyorum. Dizilerde rol almayı seviyorum. Ama belki de sektördeki en ciddi sorun, dizi dakikalarının uzunluğu sebebiyle çalışma temposunun insanlık dışı bir hale gelmesi. Umarım en yakın zamanda bu çalışma şartlarına bir çözüm bulunur.

Dizi setlerindeki tempo son derece yoğun, bu yoğunluk arasında kızınız Melisa'ya yeterli vakti ayırabiliyor musunuz?

Sonuçta söz konusu çocuğum olduğu için elimden gelen tüm vakti, setten geriye kalan her anımı kızıma ayırmaya çalışıyorum. Az önce de bahsettiğim yoğunluk sebebiyle tam olarak aklımdaki zamanları ona ayıramasam da, elimden geldiği kadar yanında olmaya, onunla vakit geçirmeye çalışıyorum. Ama ne kadar da yanında olsam ona doymam mümkün değil. Zaten bir anne, çocuğuna asla doyamaz ki.

Melisa'nın doğum sürecinde yaşadığınız zorluklar, ona olan ilginizin daha fazla olmasına yol açıyor mu? Kızınızın üzerine çok fazla düştüğünüzü düşünüyor musunuz?

Aslında kızıma olan ilgim ve alakam, her annenin çocuğuna olan düşkünlüğünden daha fazla değil. Tabii ki herkesin bildiği üzere doğum sırasında bazı zorluklar yaşadım ve sıkıntılı bir süreçten geçtim, ama sonunda kızıma kavuştum ve onu çok seviyorum. Ona daha fazla ilgi göstermek konusuna gelince, yukarıda bahsettiğim zorlukları yaşadığım süre boyunca hissettiklerim, ona daha farklı bir şekilde bağlanmama yol açmış olabilir.

"Kızıma olan ilgim ve alakam, her annenin çocuğuna olan düşkünlüğünden daha fazla değil. Tabii ki herkesin bildiği üzere doğum sırasında bazı zorluklar yaşadım ve sıkıntılı bir süreçten geçtim, ama sonunda kızıma kavuştum ve onu çok seviyorum."

Melisa henüz bir yaşında ve doğru besinleri alması son derece önem taşıyor. Nelere dikkat ediyorsunuz?

Melisa, doğduğundan bu yana hiç tuz ve şeker tüketmedi. Balık, et suyu ve mevsim sebzelerini tüketmesine de özen gösteriyorum. Tüm bunların ışığında da Melisa'nın oldukça sağlıklı beslendiğini söyleyebilirim.

Sizinle ilgili çıkan bir haberde Melisa'ya nazar değmesinden çekindiğinizi söylemişsiniz. Bu endişeleriniz halen devam ediyor mu? Kızınızla birlikte çok fazla dışarı çıkmıyor musunuz?

Gazetelerde bu tarz haberler çıkmıştı ama inanır mısınız, hiç öyle endişelerim olmadı. Çünkü en zor zamanlarımızda bizi sevenlerin dualarıyla ayakta kaldık. Hal böyle olunca da sokakta ona kötü gözle bakıldığını bir gün bile düşünmedim. Çünkü milyonlarca insan, kızımın ve benim sağlığımın iyi olması için dua etti. Çevremde bu kadar çok iyi niyetli insan olunca, neden ona nazar değeceğini düşüneyim ki? Bu tamamen asılsız bir haber...

Ceyda DüvenciErken doğum yapan anneler için, bu vesileyle ne gibi öğütler vermek istersiniz?

Morallerini her zaman yüksek tutsunlar, anne sütü çok çok önemli, bebeklerin doğru beslenmeleri de vücut kuvvetleri açısından çok önemli ve hep kontrol... Yani gelişme sürecinde hep kontrollü olsunlar. 3 yaşa kadar yapılan her şey prematüre bebeklerde geleceklerine en doğru yatırımlar oluyor.

Hangi Pınar ürünlerini kullanıyorsunuz? Tercih ettiğiniz favori bir Pınar ürününüz var mı?

Yıllardır Pınar Süt kullanıyorum. Özellikle bu aralar extra light sütü tercih ediyorum. Yoğurtlarını ve aynı zamanda çok lezzetli bulduğum Pınar Beyaz'ı severek tüketiyoruz.

"Melisa, doğduğundan bu yana hiç tuz ve şeker tüketmedi. Balık, et suyu ve mevsim sebzelerini tüketmesine de özen gösteriyorum."

 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27