“Pınar Çocuk Tiyatrosu “Oyun Treni” İle Sezonu Açtı

Türkiye’nin dört bir yanındaki milyonlarca çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 29. kez perdelerini, içinde yarışma ve skeçlerin de yer alacağı “Oyun Treni” ile açtı. Pınar, “Her şey çocuklarımız için” toplumsal sorumluluk vizyonu doğrultusunda Pınar Çocuk Tiyatrosu ile ücretsiz olarak çocuklarla buluşuyor.

Türkiye’nin dört bir yanında bugüne kadar 3 milyondan fazla çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 29. yılında da çocukları sihirli bir dünyayla buluşturuyor. Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Oyun Treni” adlı gösteri ile sağlıklı yaşam için temizliğin vazgeçilmez olduğunu eğlenceli bir dille anlatırken, sporun insan sağlığı ve gelişimi için önemini oyunlar eşliğinde aktarıyor. Aile içi iletişim, arkadaşlık ve dostluk, bilimin hayatımızdaki yerinin skeçlerle anlatıldığı gösteride çocuklarla yarışmalar yapılarak mutlu ve sağlıklı yaşamın önemi vurgulanıyor. Neşeli müziklerle, danslarla, şiirsel bir anlatımla süslenen oyun, minik izleyicilerine keyifli saatler yaşatıyor, soru-cevaplarla eğlendirirken öğretiyor.

Pınar Çocuk Tiyatrosu, çocukların sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak ve yaratıcılıklarına destek olmak amacıyla çıktığı tiyatro yolculuğunun İstanbul’daki durağında, ücretsiz olarak minik seyircilerin karşısında olacak.

“Oyun Treni”
Yazan ve Yöneten: Yıldırım Bayazıt
Genel Sanat Yönetmeni: Şakir Demirpehlivan
Dekor & Kostüm: Şakir Demirpehlivan
Sahne Amiri: Münevver Tepe
Işık Ses Uygulama: İlker Aksu
Oyuncular: Işık Yönt, Ekin Vatansever, Dündar Taşal, Mustafa Ergüven, Mehmet Veysi Yoldaş, Yağmur Şimşek