PINAR KARŞIYAKA İLE GURUR DUYUYORUZ

Yaşar Topluluğu’nda, Pınar Karşıyaka’nın, Türkiye Basketbol Ligi Spor Toto play-off final serisinin 5. maçında Anadolu Efes’i bir kez daha yenerek şampiyonluğunu ilan etmesinin sevinci yaşanıyor.

Yaşar Holding Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Pınar Karşıyaka’nın lig şampiyonluğunu kazanmasında emeği geçen tüm sporcuları, teknik heyeti ve yöneticileri tebrik etti.  Selim Yaşar yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Spor sağlıklı yaşamın vazgeçilmezi… Biz de Yaşar Topluluğu olarak yıllar önce, çocukların ve gençlerin spor yapmasını teşvik etmek ve sağlıklı bir nesil yetiştirmek için yola çıktık. Pınar Karşıyaka’ya olan desteğimiz de bu kapsamda sürüyor. Kendisi de bir Karşıyaka sevdalısı olan Onursal Başkanımız Selçuk Yaşar’ın liderliğinde, Yaşar Topluluğu olarak yaklaşık 60 yıldır Karşıyaka Spor Kulübü’nün yanındayız. Bu başarı kesinlikle tesadüf değil. Geçen yıl Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’ını almamız bunun en büyük kanıtı. Pınar Karşıyaka, önceki yıl başlayan yükseliş grafiğini böylece lig şampiyonluğuyla taçlandırmış oldu. Bu başarıda, Pınar Karşıyaka camiasının inancı, sporcuların ve teknik heyetin kenetlenmesi, yönetimin ve elbette taraftarın büyük desteğinin payı var. Başta değerli hocamız Ufuk Sarıca ve yönetim ekibimiz olmak üzere tüm sporcularımızı kutluyor, şampiyonluğun hayırlı olmasını diliyorum. Bu birlik, bu ruh, bu inanç olduktan sonra Pınar Karşıyaka’nın daha nice başarılar kazanacağına yürekten inanıyorum. Takımımıza Avrupa’da başarılar diliyorum.”

Pınar Karşıyaka, Yaşar Holding ile birlikte Türkiye Şampiyonluğu’nu kutladı

2014 -2015 Spor Toto Erkekler Basketbol Türkiye Şampiyonası’nı kazanan Pınar Karşıyaka’nın şampiyonluğu, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feyhan Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Gökoğlu ve Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş’ın ev sahipliğinde, Pınar Karşıyakalı yönetici ve basketbolcularının katılımıyla gerçekleşen akşam yemeğiyle Hilton Otel’de kutlandı.

Kutlama törenine Karşıyaka Kulübu Başkanı Ali Erten, Pınar Karşıyaka Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu, Pınar Kaşıyaka Basketbol eski Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı, Yaşar Holding Mali İşler Başkanı Levent Dağhan, Yaşar Holding Boya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu, Pınar Et Genel Müdürü Tunç Tuncer, Pınar Süt Yatırımlar ve Ar-Ge Koordinatörü Erhan Savcıgil, Pınar Pazarlama Koordinatörü Cüneyt Şahin, Yaşar Birleşik Pazarlama Genel Müdürü Suat Özyiğit katıldı.

Yaşar Topluluğu’nun uzun yıllardır basketbola ve spora destek verdiğini söyleyen Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Ali Erten, “Kulüp tarihimizin yarısından fazla süredir süren Yaşar Holding ile birlikteliğimiz bir gönül bağı, bir aidiyet duygusudur. Sponsorluğun çok daha ötesinde aslında bir gönül bağıdır. Öncelikle bizi uzun yılardır destekleyen arkamızdaki en büyük güç Yaşar Holding’e kulübümüz ve taraftarlarımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Türkiye Şampiyonluğu ile gerçekleştirdiğimiz başarı bir tesadüf değil. Uzun yıllardır hep birlikte gerçekleştirdiğimiz bilinçli, bilimsel bir çalışmanın ürünü. Bu başarının mimarları olan Pınar Karşıyaka Basketbol Takımımıza, taraftarlarımıza ve Yaşar Holding’e şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca ise ‘’Bizim bir hayalimiz vardı. İnananarak takım olarak, seyircimizle bütünleşerek bu hayalimizi gerçekleştirdik. Şampiyonluğun kazanılmasında en büyük katkıyı veren basketbolcularımla gurur duyuyorum. Taraftarımız en büyük itici gücümüz, bizi koşulsuz destekleyen sponsorumuz Yaşar Topluluğuna ve Pınar Grubu’na teşekkür ediyorum’’ diye konuştu. Pınar KSK Basketbol Takımı ve yöneticileri kutlama yemeği sonunda Yaşar Holding Yöneticilerine imzalı basketbol topu armağan etti.

Yaşar Holding Yönetimi ile Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı, Teknik Heyeti ve Yöneticileri Pınar KSK’nin kazandığı kupalarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.