Pınar Su, ilk notuyla kurumsal yönetimde fark yarattı

Pınar Su, ilk notuyla kurumsal yönetimde fark yarattı

Pınar Su’yun ilk Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu: 9,34

Dünyadaki en güncel teknolojileri kullanan ambalajlı su sektörünün öncüsü ve üretim noktaları, güçlü altyapısı ve desteklediği lojistik faaliyetleriyle Türkiye’nin lider su markası Pınar Su, bu yıl ilk kez katıldığı Kurumsal Yönetim Derecelendirme çalışmasında 9,34 notuyla derecelendirildi.

Bir Yaşar Topluluğu kuruluşu olan Pınar Su, kurumsal yönetim ilkelerine verdiği önemi bu yıl ilk kez dahil olduğu Kurumsal Yönetim Derecelendirme çalışmasıyla kanıtladı.

Türkiye’de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uygun olarak derecelendirme yapmak üzere faaliyet gösteren SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri tarafından hazırlanan rapora göre, Pınar Su’yun Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9,34 olarak belirlendi.

Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş yaptığı açıklamada “Pınar Süt ve Pınar Et’in ardından Pınar Su ile aldığımız 9,34’lük yüksek Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu bizi oldukça gururlandırdı. Pınar Su’yun bu başarısının bizim için ayrı bir yeri var. Çünkü Pınar Su, ilk kez bu yıl rapora dahil oldu. Pınar Su’yun elde ettiği bu başarı, Yaşar Topluluğu’nun Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uyumda gösterdiği hassasiyetin bir sonucudur” şeklinde konuştu.

Pınar Su Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’na dair rapor, www.pinar.com.tr/yatirimci_iliskileri adresinde yayınlanmaktadır.

 

 

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27