Pınar Çocuk Tiyatrosu 25 Yaşında!

Pınar Çocuk Tiyatrosu Yaşasın Büyüyorum ile perdelerini açıyor
25 yıldır ülkemizin her bölgesinde çocukları tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu yeni sezon da da perdelerini açıyor... Pınar Çocuk Tiyatrosu’nun bir çocuğun doğumdan ergenliğe kadarki renkli dünyasını gözler önüne seren yeni oyunu Yaşasın Büyüyorum, her cumartesi ve pazar Profilo Alışveriş Merkezi'nde ücretsiz olarak tiyatro seven miniklerle  buluşacak.

Bugüne kadar Türkiye’nin her bölgesinde yaklaşık 3 milyon çocuğu tiyatro ile ücretsiz buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 25. yılına özel yepyeni bir oyunla yeni sezonunu açıyor. Bu yıl çeyrek asrı geride bırakan Pınar Çocuk Tiyatrosu’nun yeni oyunu Yaşasın Büyüyorum, 31 Mart tarihine  kadar her cumartesi ve pazar günü 11.15’te Mecidiyeköy'deki Profilo Alışveriş Merkezi’nde minik izleyicileri ile buluşacak.

Yaşasın Büyüyorum oyunu, bir çocuğun doğumdan ergenliğe uzanan çok özel ve keyifli sürecini sahneye taşıyor. Oyunun başkahramanı Can, sahnede doğumdan ergenliğine dek büyüme macerasını izleyicilerle paylaşıyor. Ona bu yolculukta, oyun boyunca sahnede anlatıcı görevini de üstlenen, iyi şans ve hayatın olumlu yanlarını temsil eden Pofi ile kötü şansı ve olumsuzlukları yansıtan Gofi eşlik ediyor. Bir çocuğun doğumu ve hayatla tanışması, anaokulu macerası, okulu, öğretmenleri, arkadaşları, büyüme halleri ve gelecek hayalleri Can’da hayat buluyor. Hayallerinin peşinden giden Can’ın bu eğlenceli ve serüvenlerle dolu yolculuğunu izleyen çocuklar, Can’ın dünyası ve kendi hayatlarının birçok ortak noktası olduğunu görecek.

Pınar Çocuk Tiyatrosu 25. Yılında
Sergilediği oyunlarla, çocuklara tiyatro sevgisini aşılamanın yanı sıra onların kültürel ve kişisel gelişimine de katkıda bulunmayı hedefiyle çalışmalarını sürdüren Pınar Çocuk Tiyatrosu,  bu sezon 25. yılını kutluyor. Bugüne değin 42 eser ve geleneksel köy seyirlik oyunları sahneleyen, turneler ile Türkiye’nin her bölgesinde perdelerini açan Pınar Çocuk Tiyatrosu,  25 yıl boyunca kesintisiz olarak çocuklarla buluştu.
Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Mehmet Aykırı, “Türkiye’nin öncü gıda ve içecek markası Pınar olarak çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine destek olan ürünler geliştiriyoruz. Sosyal vatandaşlık bilinciyle hayata geçirdiğimiz toplumsal katkı çalışmalarımızla da bu gelişimi desteklemek, kurum kimliğimizin bir parçası. Pınar Çocuk Tiyatrosu da bu amaçla hayata geçirdiğimiz ve hiçbir koşulda kesintiye uğratmadığımız bir projemiz. Perdelerimizi ilk açtığımız günden bugüne kadar tam 3 milyon çocuğun gözlerinde mutluluğu gördük. Turnelerimizde tiyatro görmemiş çocukları tiyatroyla tanıştırdık, oyunlarımız ulusal ve uluslararası birçok festivalde yer aldı. Çeyrek yüzyıldır çocuklarımızın yüzlerindeki ışıldamaya  olanak veren Pınar Çocuk Tiyatrosu’yla gurur duyuyoruz” diye açıklama yaptı.
Mecidiyeköy'deki Profilo Alışveriş Merkezi'nde, her cumartesi - pazar günü, saat 11.15'te ücretsiz olarak sunulacak Yaşasın Büyüyorum oyunu, 31 Mart 2012 tarihine kadar çocuklarla buluşmaya devam edecek. (Ayrıntılı bilgi 0212 216 43 69 numaralı telefondan alınabilir.)

Yaşasın Büyüyorum Künyesi
Yazan:
Özden İnal
Yöneten: Veysel Sami Berikan
Oynayanlar: Betül Efe, Ömer Fırat Köker, Çiğdem Aygün, Nurçin Karabıyık, Cansın Bezircilioğlu, S. Cem Şener
Dans: Rusudan Savanlli
Müzik: Gürhan Yüksel
Dekor: Şakir Demirpehlivan
Kostüm: Onur Özcan
Sahne Amiri: Münevver Tepe
Işık Tasarım: Mustafa Türkoğlu
Ses Tasarım: Erkan Karabulut
Dekor Teknisyenleri: Arslan Yılmaz, Erdoğan Saday
Genel Sanat Yönetmeni:   Şakir Demirpehlivan

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27