Pınar Su ve İçecek yeni Ar - Ge Merkezini faaliyete geçirdi

Pınar Su ve İçecek’ten Ar-Ge Merkezi yatırımı 

Ulusal düzeyde satış yapan büyük firmalar arasında yüzde yüz Türk sermayeli tek şirket olan Pınar Su ve İçecek San. ve Ticaret A.Ş, yeni Ar-Ge merkezinin açılışını Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feyhan Yaşar gerçekleştirdi. Kalite ve lezzetin yanı sıra sağlık, spor gibi en son trendleri yeni ürünleri ile takip ettiklerini belirten Pınar Su ve İçecek Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu,  yeni Ar-Ge Merkezinin içecek şirketi olma vizyonlarını başarıyla sürdürecek önemli bir yatırım olduğunu ifade etti.

İzmir’de açılışı gerçekleşen yeni Ar-Ge merkezinin gerek iyi eğitimli gençlerin istihdamı gerekse de Pınar Su ve İçecek San. ve Ticaret A.Ş’ nin yenilikçi vizyonu için büyük önem taşıdığını söyleyen Hüseyin Karamehmetoğlu, “Türkiye’nin TSE belgeli ilk ambalajlı su markası olarak sektöre öncülük etmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl, tüketici davranışlarını ve değişen ihtiyaçları yakından takip ederek ürün ailemizi genişlettik. Limonata ürünlerimizi şekerli ve şekersiz çeşitleri ile tüketicilerimizin beğenisine sunduk. Pınar Frii ürün ailesini geçtiğimiz yıl yeni çeşitleri ile relanse ettik. Tüketicilerimiz için sağlık ve lezzet kaynağı olmaya özen gösteriyoruz. Bunun bir ifadesi olarak da içecek ürünlerimizde uluslararası standartlara sahip doğal kaynak suyunu kullanıyoruz” dedi.

Ambalaj ağırlığını azalttı

Pınar Su ve İçecek San. ve Ticaret A.Ş olarak üretimin her aşamasında sürdürülebilirlik ve çevre öncelikli bir stratejiyi benimsediklerini ifade eden Karamehmetoğlu, “Gelecek kuşaklara yaşanılabilir bir dünya ve kaliteli bir yaşam bırakabilmek adına yeni ürünlerin yanı sıra üretim iyileştirmelerini de hayata geçirmeye devam ediyoruz.  Ambalaj ve kapak malzemelerinin ağırlığını düşürerek atık miktarının azalmasına üretim tesislerimizin karbon ayak izinin düşürülmesine katkı sağladık. Ambalaj atıklarının geri toplanması ve değerlendirilmesi noktasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla işbirliğine devam ediyoruz. 2018 yılında üretilen pet ve cam ambalajları yüzde 60’ına yakınını geri toplayarak dönüşüme kazandırdık” dedi.

Global trendleri ve Türkiye pazarındaki tüm gelişmeleri yenilikçi bir vizyon ve yeni ürünleri ile takip ettiklerini belirten Pınar Su ve İçecek Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu, yeni Ar-Ge Merkezi çalışmalarıyla yeniliklere 2019 yılında da devam edeceklerinin altını çizdi.

Fotoğraf altı 1: Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Su ve İçecek Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Gökoğlu, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Erol, Pınar Su ve İçecek Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Semerciler, Pınar Su ve İçecek Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Bekgöz, Pınar Su ve İçecek Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu ve Yaşar Topluluğu yöneticileri ile birlikte Pınar Su ve İçecek Ar-Ge merkezini açtı.

Fotoğraf altı 2: Pınar Su ve İçecek Ar-Ge Merkezi açılış töreni

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27