Pınar’a Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde Üç Ödül Birden

Pınar, uluslararası arenada başarı sahibi olan kişi ve kurumların onurlandırılması ve başarılarının tanıtılması amacıyla 12 yıldır düzenlenen Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde 3 ödül kazanma başarısını gösterdi.

Türkiye’de gıda ve içecek sektörünün öncü ve lider markası Pınar, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle iş dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde 3 ödüle layık görüldü. Bu yıl 60’tan fazla ülkeden 3.700 üzerinde başvurunun yapıldığı Stevie İş Ödülleri’nde Pınar, “Pınar Resim Yarışması”, “Pınar Çocuk Tiyatrosu” ve Pınar Enstitüsü’nün öncülüğünde gerçekleştirilen “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde Projesi” ile ödül kazandı.

28 yıldır devam eden Pınar Çocuk Tiyatrosu ile “Avrupa Yılın Sosyal Sorumluk Programı” kategorisinde Gümüş Stevie Ödülü’nü kazanan Pınar, ilköğretim çocuklarının resim sanatına ve güzel sanatlara ilgisini artırmak amacıyla bu yıl 34’üncüsü gerçekleşen Pınar Resim Yarışması ile de “Yılın İletişim Kampanyası – Medya İlişkileri” kategorisinde Bronz Stevie Ödülü’nün sahibi oldu. Pınar Enstitüsü yürütücülüğünde, çiğ süt üreticilerinin hayvan sağlığı, hayvan beslenmesi, hijyen ve sanitasyon konularında eğitilmesi amacıyla gerçekleştirilen “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde Projesi” de Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde “Avrupa Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” kategorisinde Bronz Stevie Ödülü’nü kazandı.

Sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri ile insanların hayatlarında fark yaratmayı hedeflediklerini belirten Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş Pınar’ın Stevie İş Ödülleri’nde kazandığı 3 ödül ile ilgili şunları söyledi:

“Pınar olarak 42 yıldır sağlıklı nesiller yetiştirme misyonuyla hareket ederek, sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor, yenilikçi ürünler sunarak tüketicilerimizin hayatına sağlık, lezzet ve değer katmaya devam ediyoruz. 34 yıldır devam eden Pınar Resim Yarışması, 28 yıldır devam eden Pınar Çocuk Tiyatrosu ve çiğ süt üreticilerimizi geliştirmek üzere gerçekleştirdiğimiz ‘’Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde Projesi’’ ile kazandığımız ödüllerden büyük mutluluk duyuyoruz. Kazandığımız ödüller bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor ve bu doğrultuda daha nice projelere imza atmak üzere bizleri motive ediyor. Kurulduğumuz günden bu yana olduğu gibi bundan sonra da gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle topluma katkı sunmaya devam edeceğiz.”

Pınar Çocuk Tiyatrosu Hakkında

Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamak amacıyla 1987 yılında kuruldu. Kuruluşundan bu yana 43 eser ve geleneksel köy seyirlik oyunları sahneleyerek, kesintisiz perde açan Pınar Çocuk Tiyatrosu, ülkenin her bölgesinde düzenlediği turnelerle  3 milyon’dan fazla çocuğumuza ücretsiz tiyatro şöleni sunmuştur.

Pınar Resim Yarışması Hakkında

34 yıldır düzenlenen Pınar Resim Yarışması, ilköğretim çağındaki çocukların resim sanatına ve güzel sanatlara ilgisini artırmak ve geleceğin ressamlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Türkiye'nin her bölgesinden çocukların katıldığı ve 1981 yılından itibaren her yıl farklı bir temayla açılan Pınar Resim Yarışması, birbirinden yetenekli küçük ressamların sanatsal becerilerini geliştirmeye devam etmektedir. Bugüne kadar Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurt dışından yaklaşık 4 milyon adet resim yarışmaya katılım göstermiştir.

Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde Projesi Hakkında

Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde Projesi; gıda, sağlık ve beslenme konularında toplumu bilinçlendirmek ve kaliteli yaşam farkındalığı yaratmak amacıyla bilimsel projelere destek vermek ve eğitim faaliyetlerinde bulunmak amacıyla kurulan Pınar Enstitüsü tarafından yürütülmektedir. Proje kapsamında 2015 yılında 4 bin’den fazla üreticiye eğitim verilmiştir.

Stevie Ödülleri Hakkında

Stevie Ödülleri; 2002 yılından beri düzenlenen, 6 ana kategori ve farklı alt kategorilerde ödüllerin verildiği dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında anılmaktadır. Ana kategorilerden biri olan “Uluslararası İş Ödülleri (International Business Awards)’’ tüm dünya çapındaki kurumların projelerine açık olup her yıl 60'dan fazla ülkenin katılımıyla gerçekleşmektedir. 2015 yılında 3,700'den fazla projenin katılımıyla gerçekleşen Stevie Uluslararası İş Ödülleri iki aylık jüri değerlendirmesi sonucunda sahiplerini bulmuştur.

 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27