Küçük Şeyler Doğayı Yeniler

Pınar’dan, “Küçük Şeyler Doğayı Yeniler” çevre projesine büyük destek…

Türkiye’nin lider ve öncü gıda markası Pınar, yeni nesillere yenilenebilir kaynakların önemini aktarmak ve doğanın nasıl korunabileceği konusunda eğitim vermek üzere Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Üniversitesi ve Tetra Pak’ın işbirliği ile sürdürülen ‘Küçük Şeyler Doğayı Yeniler’ projesine destek veriyor.

‘Küçük Şeyler Doğayı Yeniler’ projesi kapsamındaki eğitimlerde, ilköğretim öğrencilerine doğal kaynakların tasarruflu kullanımının önemi anlatılırken yenilenebilir kaynakların önemine de vurgu yapılıyor. Eğitimlerde öğrencilere geri dönüşüme gönderilebilmesi için ambalaj atıklarını diğer atıklardan ayrı biriktirmeleri alışkanlığını kazandırmak hedefleniyor. Küçük çaba ve dokunuşlarla doğanın nasıl korunabileceği gösteriliyor.

Öğrenciler, çevre ve geri dönüşümle ilgili konuları, konusunda uzman öğretmenlerinin anlatımıyla dinlerken proje için yaratılan iki sevimli arı karakteri Kaşif ve Yaprak onlara eşlik ediyor. Geri dönüşüm temalı animasyon filmlerinin ardından öğrenciler, okullarda kurulan 3 istasyondan oluşan geri dönüşüm setleri ile geri dönüşüm işlemini uygulamalı olarak deneyimleme fırsatı buluyorlar.

Proje kapsamında, çocuklara verilen eğitimin evlerde de desteklenmesi ve çocukların eğitimden edindikleri bilgiler çerçevesinde getirdikleri önerilere değer verilmesi konusunda ailelere de tavsiyelerde bulunuluyor.

Dünyanın gıda işleme ve paketleme çözümlerinde lider şirketi Tetra Pak’ın, 2004 yılında Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde başlattığı ve İstanbul Üniversitesi’nin katkılarıyla yürütülen ‘Küçük Şeyler Doğayı Yeniler’ projesi ile bugüne kadar bir milyonu aşkın öğrenciye ulaşıldı.

Küçük Şeyler Doğayı Yeniler Küçük Şeyler Doğayı Yeniler Küçük Şeyler Doğayı Yeniler
Küçük Şeyler Doğayı Yeniler Küçük Şeyler Doğayı Yeniler  
 
 
Bu içeriği paylaşın;
 
 
 
 

Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
 
Site by LuckyEye
 

PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

444 76 27