Pınar Süt'ün Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 8,34 Oldu

SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri tarafından hazırlanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme Raporu'na göre Pınar Süt'ün derecelendirme notu 10 üzerinden 8,34 olarak açıklandı.

Türkiye'de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkeleri'ne uygun olarak derecelendirme yapmak üzere faaliyet gösteren SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş'nin (SAHA A.Ş.) hazırladığı kurumsal yönetim raporuna göre Pınar Süt, 10 üzerinden 8,34 (%83,43) notu ile derecelendirildi.

Türkiye'nin süt sektöründeki lideri ve en yenilikçi girişimi olan Pınar Süt, ilk kez gerçekleştirilen Kurumsal Yönetim İlkeleri temelindeki derecelendirme çalışmasında yüksek bir not aldı. Pınar Süt aldığı bu not ile SPK'nın Kurumsal Yönetim İlkeleri ile paralel olarak çalışmalarını sürdürdüğünü kanıtladı.

Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Pınar Süt olarak sürdürülebilirlik odağında daima organizasyonumuzu geliştiriyor, kurumsal ve etik değerlere bağlı hareket ediyor, kurumsal yönetim ilkeleri çerçevesinde güçlü yönetim yaklaşımını benimsiyoruz. Kurumsal yönetim ilkeleri değerlendirmemiz ilk kez yapıldı. Aldığımız sonuç, doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Hedefimiz, kurumsal yönetim uygulamalarında önemli adımlar atmaya devam ederek, bu yıl 38. yaşını kutlayan Pınar Süt'ü geleceğe emin adımlarla taşımak" dedi.

Kurumsal Yönetim notu SPK'nın konuya ilişkin ilke kararı çerçevesinde; Pay Sahipleri, Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık, Menfaat Sahipleri, Yönetim Kurulu ana başlıkları altında değerlendiriliyor.

Kurumsal Yönetim İlkeleri'ne uyum derecelendirme raporu www.pinar.com.tr  adresinde yer almaktadır.

 

Diğer Başlıklar :

   
   
  Bu içeriği paylaşın;
   
   
   

  Copyright 2016 Yaşar Holding A.Ş.

  Gizlilik ve Kullanım Koşulları/KVKK
   
  Site by LuckyEye
   

  PINAR İLETİŞİM MERKEZİ

  444 76 27